OBUOLY OBUOLY, KADA NUSTOSI KIRMYTI?…

OBUOLY OBUOLY, KADA NUSTOSI KIRMYTI?…

 Knyga NETOBULA. Pavadinimas lyg horizontas nutolęs nuo turinio… Netobula – tai skirta pagrindinei veikėjai, tačiau katiniškas šeštasis pojūtis tiesiog rėkte rėkia, kad leidyklos redakcija priklijavo etiketę knygai, perskaitę vos aštuonis jos puslapius (nejau neskaitė daugiau?!).

Netobula – puikus savaitgalio skaitymėlis. Ir nors išmoningieji žmogeliai padėjo jį meilės romanų lentynon, tačiau knygoje gausu psichologizmo – vidinių apmastymų, emocijų, išgyvenimų ir jų analizės apstu kone kiekviename puslapyje. O dabar sukluskite dvikojai patinai – kreipiuosi kaip vyras į vyrus (ir nesvarbu, kad mūsų rūšys skiriasi): nors knyga atrodo moteriška, ją verta perskaityti ir jums – pasakojimo eilutėse ir tarp jų vis šmėkšteli atsakymai į vieną iš amžinųjų žmonijos klausimų: ko nori moterys? Šypseną iš kairės į dešinę veide plėš dailiosios lyties kasdienybė ir nekasdieniški dalykėliai, – tai tiesa. Bet koks lobis yra pažinti moters mintis, mmm… Kai kuriuos perliukus panaudosiu, bendraudamas su Užupio katytėmis, nes ir man nutinka, chm… nesklandumų.

Tik man ūsas užkliuvo už neskoningo apipavidalinimo. Tikriausiai leidyklos darbuotojai atsivertė ir knygos vidurį – ten pasakojama apie aukštakulnius “žudikus”, kurie puikuojasi ant viršelio. Vaizdas apgaulingas – gali pasirodyti, jog knyga yra kažkelintas iš pilkų atspalvių, tačiau taip tikrai nėra. Ech, blogai… Žiūrėkit: tie, kurie atsiverčia knygą, tikėdamiesi aistringų žaidimėlių, lieka nusivylę, o ieškančiuosius rimtesnių skaitinių viršelis tiesiog atbaido. Išvada? Forma neatitinka turinio – t. y. knyga nepasiekia savos auditorijos.

Turbūt iš didelės “sarmatos” (dėl pavadinimo, viršelio ir leidyklos) autorė slepiasi po Anos Barboros pseudonimu. Ko gero, jos vietoje taip daryčiau ir aš. Tačiau drąsindamas autorę duodu knygai devynias aukščiausios rūšies žuvis. O vėl suspurdėjęs šeštasis pojūtis kužda, kad po slapyvardžiu tūno kuri nors iš žinomų rašytojų. Atsiverskit, paskaitykit – gal atrasite pažįstamą stilių.